Outfity ľudstva - objektívneho aj subjektívneho...

Autor: Lucia Bodnárová | 6.1.2011 o 22:58 | (upravené 6.1.2011 o 23:14) Karma článku: 4,03 | Prečítané:  996x

Vopred upozorňujem, že za svojím názorom si stojím a verím, že so mnou bude súhlasiť mnoho vidiacich, bežných a objektívnych ľudí s triezvym pohľadom :)) V týchto dňoch mi znovu začal behať po tvári úsmev a neskutočne sa zabávam, za čo chcem poďakovať najmä tvorcom reklám a administrátorom skupín na "sieti". Budem písať, ako mi huba narástla, lebo mám pocit, že inak to ani povedať nejde...

 

Neskutočnú ľútosť mi vnucuje reklama o babách, ktoré sa jedna "maľuje ako kraslica" a druhá sa "rve" do riflí veľkosti 30 pri jej veľkosti 36... No a dorazila ma aj „neoficiálna súťaž“ o najsexi Slováka/Slovenku na istom portáli... Žiaľ, spomínaná reklama a súťaž - tam je vzorka ľudí zo skutočného života...

Všetci si hľadáme partnerov - seberovných, pohodových, milých, tolerantných, charizmatických, verných, ... Ok, rozprávky končia zvyčajne so sviatkami a preto späť do reality.

Vážení prekvapko - ideálny partner neexistuje! Ale keďže ešte stále dúfam, že ľudská hlúposť naozaj nie je ako vesmír a ľudia sú v rámci možností inteligentné stvorenia, predpokladám, že to nie je šok. Každý sme iný a jedinečný, so svojskými názormi, postojmi, návykmi... Ale tiež si myslím, že by to malo byť odtiaľ-potiaľ.

Každý by mal byť vo svojej miere pri tomto výbere, ale aj hodnotení (všetci sme si už to svoje v živote ohovorili ta nik nie je ako ľaľia) trošku sebakritický. Vopred sa ospravedlňujem za expresívne výrazy, no bez nich to zrejme nejde a ja nie som človek, ktorý bude rozprávať ružovo o sliepkach a pakoch.

Uznajte (a to vám naozaj stačí sedieť v lete na terase), akí sú ľudia naozaj čudní. Na takej terase vidíte hocičo (bez ohľadu na jedincov, ktorí sa hýbu naokolo). Nájdete tam minimálne jedného (ak nie skupinku) relatívne upraveného a úspešnejšieho človeka, na ktorom vidno, že niečo reprezentuje (na pohlaví nezáleží). Potom pár vysmiatych „normálne vyzerajúcich“ študentov, ľudí vo veku našich rodičov, starších pánov na pivku, zopár párikov no a určite aj ľudí, o ktorých teraz chcem hovoriť. A podotýkam – budem tu priama a možno povrchná, no toť názor :)

Vyslovene nemusím (so všetkou dávkou sebakritiky) baby či chalanov, ktorým chýba v hlave mozog a doma na stene zrkadlo alebo objektívny rodič či kamarát/priateľ. A presne to ma vracia k už spomínanej reklame. Sú to ľudia s maximálnym sebavedomím v kombinácii s neschopnosťou odhadnúť prestrel. Keď sa pozriete, všetko handry typu "IN", účesy tiež, ALE... Rozoberme si ich jednotlivo, ťažko hádzať rozdielne pohlavia do jedného vreca.

1.) Bacuľky natiahnuté vo veľkosti 28 - identifikácia:

a, špekáčiky mimo okraja riflí (samozrejme bedrového strihu) v kombinácii s obtiahnutým top-om

b, ultra minisukne v kombinácii s obtiahnutejším top-om alebo naopak najvoľnejšou tunikou na trhu

c, v poslednej dobe netreba zabudnúť ani na legíny, sú predsa IN (na nohách v 80% ihličky - tie predsa zoštíhľujú)

d, všetko moderné v zvieracích prevedeniach, samozrejme najlepšie v kombinácii so zlatou alebo striebornou

e, účesy typu "Victoria Beckham“ na tváričke ako tekvica, ktoré zbytočne zvýrazňujú už beztak viditeľné

2.) Prepáčte za výraz, ale naozaj špatné baby (vždy ma fascinuje najmä make-up) so sebavedomím, ktoré by im mohla závidieť aj Paris

a, hlasný smiech na upútanie pozornosti (nevšimli si, že už sú stredobodom)

b, flirtovanie aj so zárubňou od skladu ak je treba

c, trápne poznámky na všetko, čo sa kedy urobilo, pohlo, nadýchlo, vytvorilo, najlepšie v kombinácii s gestikuláciou rúk (výrazne nalakované nechty a v ruke cigareta, ktorú nevedia ani držať)

d, všade boli, všetko videli, podľa ich všeobecného názoru vkusne namaľované kočky, ktoré vyzerajú k svetu, sú piče

e, sú najlepšie v posteli a samozrejme číslo ich partnerov z ružovej izby to dosvedčuje

3.) EMO kočky

a, čierna je, bola a bude vždy IN, iná farba je neprípustná!

b, oči (nehovoriac o ich farbe) neuvidíte nikdy, nakoľko ofina musí byť a samozrejme tajomná baba, ktorá má vlasy cez 90% tváre a zakopáva o obrubníky je "sexi"

c, za neskutočnými handrami je častokrát skrytá krásna postava, ktorej je naozaj škoda alebo baba typu lata (nie pre malé prsia), ale preto, že plecia má rovnaké v pomere s pásom, bedrami a aj členkami)

d, relatívne mladé dievčatá (12 – 18) bez životnej skúsenosti, ktoré nezažili, čo je naozajstná bolesť, či šťastie, láska a problémy... Ale statusy na portáloch a huby majú plné samovraždy, krutosti, neprávosti, nechápavých rodičov, jebnutého okolia... (taká by mala naozaj dostať lekciu na spamätanie)

e, častokrát krásne baby, ktoré by vo vkusnom oblečení a s decentným make-upom zvýrazňujúcim to, čo je krásne, možno/určite vyrážali dych

4.) Pretty women (chvalabohu sú aj výnimky s naozajstným IQ a názorom)

a, pestované baby s krásnymi vlasmi, ešte krajšou postavou, nádherným úsmevom, dokonale zladeným oblečením a bezchybným make-upom

Tu by nič nemalo chybu, keby... Viete prekusnúť to, že vaši kamaráti sú z nich všetci namäkko, ale čo si budeme hovoriť, závidí im každá baba a narovinu - na výzor aj má čo.

Chyba nastane v momente, keď sa dotyčná začne smiať alebo rozprávať. Nekonzumuje kalorické jedlá, nepije Colu (miešané drinky sú povolené), cigarety podľa nálady, vie všetko o Hamšíkovi (rodinné pomery, priateľka, byt, peniaze), ale myslí si, že hrá za Moskvu, športové prenosy sú otrasné, nerozumie, že niekto má hobby aj mimo jej telesnej (a intelektuálnej - ha ha ha) stránky.

Pri dlhšom rozhovore za jedným stolom jej chlapi čumia do výstrihu alebo na nohy, baby na nechty a vlasy, no nik z nich neustriehol stratu nite, akurát vás preberie hurónsky smiech (pa pa Shrek).

Pri tejto kategórii ale hovorím, česť výnimkám a pár ich poznám, ale je to naozaj žiaľ malé percento.

Teraz však prejdeme aj na pánsku časť sveta :)

1.) EMO „kočkoš“
a, čierna je, bola a bude vždy IN, iná farba je neprípustná!

b, oči samozrejme tiež neuvidíte nikdy, ale podľa EMO kočiek je strih ich vlasov aboslútne v poriadku a dokonca maximálne sexi a privádza ich priam do orgazmických stavov (žiaľ, držia smútok a tak to nedajú najavo)

c, ako bolo spomínané vyššie, je samozrejmosťou, že tento typ stále plače, trpí, míňa všetky dostupné čierne ceruzky na oči v domácnosti, pre pár ponožiek zoderie zebru a nosí obviazané zápästia, lebo najkrajší pocit na svete je mať dorezané ruky

d, žijú totálne mimo reálneho sveta

e, ak do vás vrazia – upozornenie najmä pre pánov – nenatiahnite im na tvár, život ich predsa aj bez vás bije sám :))

2.) Fiktívni „krásavci“

a, flirtovanie aj so zárubňou od skladu ak je treba

b, neskutočné praktiky ako baliť babu – spojené s naozaj trápnym oslovením, konvezáciou, správaním, bez dôvtipu a nesmieme zabudnúť na to, že nikdy nemajú pochopenie pre čas, keď je už naozaj vhodné odísť

c, sú najlepší v posteli a samozrejme číslo ich partneriek, ktoré kričali od vzrušenia, to dosvedčuje

d, značkovým oblečením a imageom zakrývajú výzor


Tu podotýkam, že výzor opačného pohlavia skutočne nechávam na posúdení jednotlivca, ale v tomto prípade som myslela niečo ako „Mark Foster zo seriálu Step by Step v kombinácii so správaním prostého človeka, oblečeného v značkách od hlavy po päty, spodky nevynímajúc...“

3.) Hip-hoperi zo sídliska

Teraz nebudeme hovoriť o hudobnom a životnom štýle, pretože poznám ľudí, ktorý sa tancu ako takému venujú aj profesionálne a všetká česť pri tvorení hudby. Hovorím o 12 – 17 ročných chlapcoch v šuštákoch alebo rifliach, ktoré sú nebezpečné pre život.

a, veková kategória teda od 12 – 17 rokov

b, klin nohavíc nesmie byť vyššie ako medzi kolenami – pás nohavíc najlepšie tesne nad „vajcámi“, aby bolo dostatočne vidieť spodky (o tri čísla väčšie, ako by boli mládencovi treba)

c, oblečenie z klipu od Nellyho (ktoré použije len pre klip) je cool a domáce napodobneniny nie sú trápne, ale „IN“

d, šiltovky a čiapky – najlepšie o dve čísla väčšie

e, hlasná hudba vychádzajúca z mobilu – zn. Kdekoľvek

f, slovník, ktorému sami nerozumejú, ale v komunite sa „bežne“ používa

4.) Pretty men

Pestovaní chlapi s dokonalým účesom, atletickou postavou, nádherným úsmevom, dokonale zladeným oblečením a vzrušujúcou vôňou.

Keďže mojim názorom je, že chlapi sú omnoho priamejší, inteligentnejší, vtipnejší a úprimnejší (dievčatá, ospravedlňujem sa, ale musíte uznať, že je to tak), ťažko tu niečo vyčítať, ak samozrejme nenatrafíte na takéhoto „Mr. Dokonalého“ v kombináciách ako – alkoholik, kurevník, bitkár, vyslovený pako bez nádeje na zlepšenie, ženáč, impotent...

Aby som zas nebola neobjektívna, aj tu sa nachádza mnoho chlapov, ktorých radšej vidieť ako s nimi hovoriť a myslím si, že 80% tvorí titulky renomovaných dámskych časopisov :))

Kategórie som vybrala 4 pre každé pohlavie, lebo myslím, že to sú naj „extrémy“. Je ich však omnoho viac... (snáď vám niečo povie aspoň jeden názov)

a, JOJO – (taká je zo začiatku každá, žiaľ, niektorým to ostane) Baby, ktoré majú 12 – 15 rokov, no v skutočnosti im hádate 20 – 25, lebo sú ako „kraslice“ a správajú sa ako Samantha zo seriálu Sex v meste ( slovníku dospelého človeka nehovoriac

b, Justin Bieber

c, Mr./Mrs. PORN – občas žiaľ zistíte, že titul dostali len podľa počtu stiahnutých videí

d, slečny vysoké opätky – žiadna chôdza (toto asi nepotrebuje komentár)

e … a takto by sme mohli pokračovať

Pravdaže je to len môj názor a nemusíte ho zdieľať.

Myslím, že v týchto kategóriách ste našli aspoň polovicu svojich priateliek alebo "priateliek" a dokonca aj priateľov, či "priateľov". Neexistuje človek, ktorý by neprestrelil niekedy správaním, alkoholom, outfitom alebo niečím iným. Sú ale ľudia, žiaľ aj priatelia, ktorým chcete poradiť, ale vtedy ste tí najhorší, najegoistickejší a najtrápnejší ľudia na svete... Čo už, "štýl je štýl". A tak nám neostáva nič iné, len sa pousmiať, pomyslieť si a ísť ďalej...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trump útočí na Mexičanov, nemá rád Afroameričanov. Prezidentovi neveria, že nie je rasista.

KOMENTÁRE

Trumpova Amerika prichádza o líderstvo

Neschopnosť a nepredvídateľnosť Trumpa je dôvodom pádu povesti USA.


Už ste čítali?